١۴٠٠/٠۶/٢١

روز شعر و ادب پارسی

خواندن شعر علاوه بر آنکه می‌تواند احساس لذت بسیاری را به خواننده القا کند، فواید بسیاری را نیز به دنبال دارد. فرقی هم نمی‌کند که چه سبک و قالبی از شعر را از چه شاعری مطالعه می‌کنید. در واقع خواندن شعر علاوه بر لایه سطحی و عمومی آن به عنوان یک اصل مهم و لازم شناخته می‌شود. به طور کلی اهمیت شعرخوانی و ادبیات فارسی در فواید آن خلاصه می‌شود، چیزهایی که شامل تقویت فرهنگ، افزایش دایره واژگان، بهبود هوش کلامی، تقویت حافظه، پیشگیری از زوال عقل، افزایش اعتماد به نفس، بهبود روابط اجتماعی، افزایش دانش و اطلاعات عمومی، بهبود ضریب موفقیت، افزایش خرد و فهم و… می‌شوند.

از دیگر تأثیرات شعرخوانی در ادبیات فارسی آن است که ذهن شما را به تکاپو می‌اندازد و علاوه بر آنکه دانش واژه‌شناسی و ادبیات شما را افزایش می‌دهد، می‌تواند به فعالیت هر چه بیشتر ذهن شما و به دنبال آن سلامت ذهنی‌تان کمک بسیاری کند.

همچنین باید این موضوع را نیز در نظر بگیریم که شعر عمیق‌ترین و صادقانه‌ترین وجه ادبیات است. به کمک شعر می‌توان دنیا را از چشمان شاعر تماشا کرد. به همین دلیل هم این صداقت و ایجاد حس مشترک در شعرخوانی می‌تواند ارزش و اهمیت زلال و صادقانه شعر را چندین و چند برابر کند.

به همین مناسبت دانش اموزان مدرسه با ارسال فیلم به اهمیت شعر و ادبیات پارسی پرداختند.

برای دانلود کلیپ اینجا کلیک فرمایید.

نظرات